Av Margit Vea, Karmøy
Dette er mitt tilsvar til den samlede dekningen i Dagen om «vaksiendebatten» Etter mitt portrettintervju fulgte raskt FHI, tre «eksperter», Arne Heggheim og Smålands tekst. Avisen bekrefter selv at de lager en serie om vaksineskepsis blant kristne for å skape debatt. Likevel ble mitt intervju ikke delt på Facebook, mens FHI og kritikerne fikk bred spredning. Det er ikke balanse – det er imponerende mobilisering. Jeg er beæret.
I saken med tre eksperter advares det mot «import av amerikansk vaksineskepsis knyttet til endetidsteorier, dyrets merke og dyp mistillit til staten». Lesere som ikke har lest intervjuet av meg, kunne lett få inntrykk av at dette var mitt budskap. Det er det ikke. Dette er klassisk hersketeknikk: å knytte kritiske røster til konspirasjon for å diskreditere dem. Jeg har lenge ikke bare hatt dyp mistillit til staten, men også til den fjerde statsmakt – redaktørstyrte medier, Dagen inkludert.
Tarmmikrobiomet er menneskets indre økosystem, designet av Skaperen. Det er her immunforsvaret vårt befinner seg. Å forstyrre dette med injeksjoner uten å forstå konsekvensene er ikke fremskritt – det er et inngrep i et fantastisk system som er lite utforsket. Jeg har lenge etterlyst studier på tarmflora hos spedbarn før og etter injisering. Det vil være etisk uproblematisk å gjennomføre.
Flere studier viser at injeksjoner kan forstyrre tarmmikrobiomet – blant annet bifidobakterier som er viktige for produksjon av T-celler og immunregulering. Dette er livsviktig for immunsystemet vårt. Mikrobiolog og forsker Jonathan Jay Couey har vært tydelig på dette i sine analyser.
Det er en fundamental forskjell på å ta noe oralt og å injisere det direkte i muskel og blod. Dette var Brandy Vaughan og Tony Bark – mine største forbilder i kampen mot overgrepene mot barn – tydelige på. FHI viser til argumenter de har hentet fra amerikanske National Institute of Health (NHI) og vaksinologer som Paul Offit når de argumenterer med at det er uetisk å gjennomføre studier som inkluderer en uvaksinert kontrollgruppe, fordi barn som er uvaksinerte kan dø dersom de blir smittet mens forsøket pågår.
Det påfallende er at såkalte «vaksinekritiere» som Robert F. Kennedy Jr., Mary Holland og Brian Hooker i Children´s Health Defense, CHD, bestandig etterlyser langstidsstudier for vaksiner. Dette på tross av at både Brian Hooker og Mary Holland selv har barn som de har fortalt utviklet autisme kort tid etter vaksinering. Hvorfor har ingen av dem kommet på at man kan utforme en blindstudie som tilfredsstiller både dem som har etiske betenkeligheter (NHI, FHI, etc.) og som også imøtekommer argumentene til dem som har barn de hevder ble skadet rett etter vaksinering?
Skader som følge av vaksinering opptrer ganske raskt, mens kroniske sykdommer som astma, allergier og andre autoimmune tilstander, kan knyttes opp mot vaksinering etter ganske lang tid, og kan oppdages ved langtidsstudier.
Mikrobiolog Jonathan Jay Couey fremmet for ett års tid siden et forslag om å gjennomføre en blindstudie der den ene gruppen får vaksine og placebo først, mens den andre gruppen får det samme 3–4 uker senere. Alle får to sprøyter. At myndighetene ikke kommer på dette selv er ikke overraskende, dessverre. Man skulle tro at det måtte finnes noen smarte hoder i en organisasjon som NHI med sine 17100 ansatte eller det norske FHI med sine 1400 ansatte. Men nei. Det er absolutt betimelig å spørre: Hvilke resultater frykter de? FHI er ikke en seriøs aktør når det gjelder folkehelse.
Childrens Health Defense, CHD, er blitt løftet frem som en organisasjon som samler seriøse motstemmer, men resultatene lar vente på seg. Hamsterhjulet av argumentasjon mellom NHI og CHD leder ikke til ny kunnskap. CHD er en organisasjon som overtok stafettpinnen fra Brandy Vaughan og Tony Bark etter at de døde så altfor tidlig. Særlig Brandy Vaughan, kommuniserte et budskap og talte med en tydelighet som overgår alt CHD har presentert i ettertid. Robert F. Kennedy Jr. har aldri nevnt Brandy Vaughans navn etter hennes død.
Jeg utfordrer avisen Dagen til å be FHI kommentere studiene jeg etterlyser her. Om ikke håner de sine lesere og det norske folk og redaktør Vebjørn Selbekk avslører seg selv som en liten ærendsgutt for FHI
Lenker:
Dagen: https://www.dagen.no/meninger/jeg-har-lenge-hatt-dyp-mistillit-til-staten-ogsa-til-den-fjerde-statsmakt-dagen-inkludert/1616941
Om Jonathan Jay Couey: https://tjacobsen.substack.com/p/en-enkel-test-som-kan-avslre-om-vaksiner?utm_source=post-email-title&publication_id=1558283&post_id=204335971&utm_campaign=email-post-title&isFreemail=true&r=63a6f&triedRedirect=true&utm_medium=email

